• EUR

    Valuta

    OBSERVERA: Alla priser och avgifter faktureras alltid i valutan Euro. Priser visade i andra valutor än Euro är uppskattningar baserade på Europeiska Centralbankens växelkurs.


    • EUR
    • SEK kr
    • GBP £
    • USD $
    • AUD $
    • CAD $
    • CHF
    • CZK
    • DKK kr
    • JPY ¥
    • NOK kr
    • PLN
    • RUB руб
  • Leveransland:

    Leveransland

Scout - Skapa ett konto och ta del av våra Scout-rabatter!

  • Genom att registrera dig som Scout med ditt Finska scout-medlemsnummer får du 10% rabatt på alla varor!
  • Registrera dig
  • Kom ihåg att fylla i ditt medlemsnummer och vilken scout-trupp du hör till.
  • Efter detta kan du logga in på ditt konto och, när du då handlar som inloggad får du automatiskt din rabatt. (undantag för scout-varor och samtida kampanjer).

Om du representerar en scout-trupp, vänligen kontakta:

Mikko Lehtinen
mikko.lehtinen@scandinavianoutdoor.com
+358 10 397 0507

Scout-trupper: ta en utflykt till din lokala Scandinavian Outdoor butik!

Sydvästra Finlands scouter och Scandinavian Outdoor har tränade scout-experter i alla våra butiker. Experterna kommer även kunna hjälpa till med frågor om brickor, märken och uniformer.

Scout-experterna i våra butiker:

Åbo/Turku: Mikko Kauppila, turku@scandinavianoutdoor.com

Tammerfors/Tampere: Ilona Leiman, ilona.leiman@scandinavianoutdoor.com

Åbo Kungsbäcken/Turku Kuninkoja: Katja Mäkeläinen, kuninkoja@scandinavianoutdoor.com

Salo: Jarkko Nieminen, salo@scandinavianoutdoor.com

Björneborg/Pori Puuvilla: Mikko Kangas, pori@scandinavianoutdoor.com

Rosendal/Vantaa Tammisto: Auli Rajala, tammisto@scandinavianoutdoor.com

Helsingfors/Helsinki Forum: Minttu Haapanen, forum@scandinavianoutdoor.com

Webb-butiken: Jouko Näsänen, myynti@scandinavianoutdoor.com